Empirica wdraża platfromę w dużym domu maklerskim.

Empirica udanie zakończyła wdrożenie swojej Platformy Algorytmicznego Tradingu w jednym z największych domów maklerskich w Polsce.
Dom maklerski będzie używał naszej platformy do:

  • wsparcia operacji inwestycyjnych przeprowadzanych na własny rachunek
  • oferowania funkcjonalności naszej platformy swoim klientom instytucjonalnym, którzy będą mogli tworzyć, testować i wykonywać swoje własne strategie algorytmiczne

Implementacja obejmowała połączenie naszego systemu bezpośrednio z systemem transakcyjnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, którym jest system transakcyjny UTP (Universal Trading Platform) dostarczony przez NYSE Technologies a także integrację z wewnętrznymi systemami transakcyjnymi domu maklerskiego.

Podczas projektu musieliśmy spełnić wysokie wymagania odnośnie poziomu bezpieczeństwa, stabilności i wymagań wydajnościowych. Ich spełnienie zostało potwierdzone przeprowadzeniem szeregu testów.

To wdrożenie jest ważnym kamieniem milowym dla naszego systemu, ponieważ użytkownicy, tacy jak zespół operacji wewnętrznych domu maklerskiego, są dowodem na to, że nasz system jest zdolny do realizowania operacji o wysokiej wydajności i najniższych opóźnieniach (low latency) zgodnie ze standardami wymaganymi przez najbardziej zaawansowanych technicznie traderów na rynku.