Empirica wśród innowacyjnych firm na konferencji Trading CEE : Equities and Derivatives

26 października 2017 r. w Warszawie miała miejsce konferencja “Trading CEE: Equities and Derivatives”. Jest to jedna z najważniejszych imprez dotyczących branży finansowej w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Współorganizatorami eventu była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Global Investor Group i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Michał Różański, CEO Empirica wziął udział w panelu poświęconemu przyszłości branży fintech.

Podczas Trading CEE w warszawskim hotelu Hilton spotkało się kilkuset ekspertów z obszaru rynków kapitałowych, którzy mieli okazję porozmawiać o tak ważnych kwestiach jak regulacja Mifid II, czy też skala rewolucji fintechowej w Polsce i na świecie. Dużo miejsca poświęcili również ostatniej decyzji FTSE Russell (dostawca indeksów należący do grupy London Stock Exchange) o zmianie statutu Polski z kraju zaliczanego do rynków rozwijających się (Emerging Markets) na należący do rozwiniętych (Developed Markets) oraz znaczeniu tego wydarzenia dla krajowej gospodarki.

Wśród wielu znakomitych gości swoje prelekcje wygłosili m.in. Marek Dietl, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Toby Webb, Head of EMEA Information Services FTSE Russell. Inauguracyjny panel dotyczący szans i zagrożeń stojących przed rynkami inwestycyjnymi w naszym regionie zebrał takich ekspertów jak Ales Ipavec, szef giełdy w Ljubljanie, Richard Vegh z giełdy w Budapeszcie, Ivan Takev, szef Bułgarskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz Head of International Sales moskiewskiej giełdy Tom O’Brien.

Fintech Innovation Forum

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dotyczący branży fintech, a zwłaszcza rozwoju narzędzi opartych o sztuczną inteligencję oraz ich wpływu na rynki inwestycyjne w Polsce. Został zorganizowany w formacie, w którym do zaprezentowania swojej oferty zaproszone zostały 4 firmy z obszaru Europy Środkowej i Wschodniej z największym potencjałem w branży nowoczesnych technologii finansowych. Jednym z głównych uczestników tej części konferencji Trading CEE był Michał Różański, CEO i założyciel fintechowego software housu Empirica. Podczas wystąpienia skupił się głównie na prezentacji innowacji z zakresu robo-doradców, które już teraz rewolucjonizują światowy rynek inwestycyjny.

– Platformy robo-advisor to już nie tylko przyszłość ale teraźniejszość branży wealth managementu, czyli zarządzania aktywami. Nasza usługa Empirica Robo Advisor wyróżnia się na rynku międzynarodowym przede wszystkim bardzo wysokim poziomem wsparcia doradców w ich pracy z usługobiorcami. Wszystko to dzięki rozwiązaniom z zakresu analityki AI, która pozwala im na otrzymanie pełnego obrazu działań podejmowanych w profilu użytkownika i szybką reakcję jeżeli zagrażają one aktywom, co zmniejsza ryzyko utraty klienta. Kolejnym istotnym elementem naszej usługi doradczej jest fakt, że zbudowaliśmy ją w oparciu o silne fundamenty jakie stanowi nasza platforma algo traidingu. Dzięki niej rozwiązanie robo ma w pełni zautomatyzowany dostęp do strumienia danych pochodzących z najważniejszych instytucji finansowych na każdym etapie procesu korzystania z Empirica Robo Advisor. – tłumaczy Michał Różański.

Nowe pokolenie użytkowników

– Platformy z kategorii robo-advisor nie tylko demokratyzują możliwości inwestowania, ale również obniżą cenę usług doradczych. W dobie rewolucji technologicznej, na rynek kapitałowy wchodzi powoli pokolenie milenialsów, ludzi przyzwyczajonych do ciągłej obecności w świecie online. Platformy robo doradcze to właśnie im umożliwią. Przyjazne interfejsy użytkownika, powiadomienia, który znają z mediów społecznościowych oraz zautomatyzowany system wykonywania transakcji oparty o spersonalizowanym portfolio, to wszystko teraźniejszość usług z obszaru fintech. Jednak, żeby narzędzia te mogły funkcjonować w tak skomplikowanym otoczeniu jakim jest rynek finansowy, muszą za nimi stać potężne silniki obliczeniowe zbudowane w oparciu o sztuczną inteligencję (AI). Empirica pomaga firmom finansowym wejść do tego świata, dostarczając platformę robo doradczą, która automatyzuje procesy zarządzania majątkiem i opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu przetwarzania danych. – dodaje CEO Empirica.

Empirica to wrocławska firma, która ma w swojej ofercie usługi takie jak m.in. Platforma Handlu Algorytmicznego implementowana z sukcesami na Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, rozwiązanie z kategorii w pełni zautomatyzowanych doradców (robo advisory platform) oraz oprogramowanie zbudowane w oparciu o technologię blockchain.

 

Empirica internationally

Empirica as a company specializes in trading software development for capital and cryptocurrency markets. We help hedge funds with our low latency Algorithmic Trading Platform and trading algorithms and crypto trading bots developement. We help market makers with Liquidity Engine – market making software, and wealth managers with Robo Advisor, wealth management software. We also support crypto exchanges in software development of their platforms.