It's today

It's not about tomorrow

empirica

Algorithmic Trading Platform

najbardziej zaawansowana

platforma handlu algorytmicznego

w Polsce

fintech

We are the Tech behind

FinTech

Empirica. FinTech Software House

java praca wrocław

Koncentrujemy się wyłącznie

na rozwiązaniach dla branży finansowej

Empirica tworzy rozwiązania softwarowe dla branży FinTech. Od 2010 roku specjalizujemy się w budowie zaawansowanych narzędzi dla branży finansowej, sektora FinTech, rynków kapitałowych i firm wealth oraz asset management. W słowie FinTech, to my odpowiadamy za Tech.

Nasze usługi

Systemy FinTech

Nasz zespół, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektach z obszaru FinTech, posiada kompetencje techniczne w takich dziedzinach jak m.in. rozproszone i skalowalne architektury, algorytmy, wydajność systemów oraz ich bezpieczeństwo. Korzystając z naszego fintechowego frameworku, możemy przyspieszyć rozwój produktu o 40%- 60% dzięki wdrożeniu gotowych i przetestowanych modułów podstawowych. Dzięki temu klient może całkowicie skoncentrować się na rozwoju funkcjonalności, która stanowi o wyjątkowości wprowadzanego na rynek produktu lub usługi.

Technologie Blockchain

Tworzymy oparte na technologiach Blockchain systemy rozproszone, które wspierają rozwiązania dla branży finansowej, jak m.in. systemy giełdowe (w tym dla giełd kryptowalut), elektroniczne portfele, platformy pożyczkowe, crowdfundingowe lub aukcyjne oraz aplikacje tradingowe. Dla firm przygotowujących ICO, oferujemy pełną obsługę tego procesu od strony technologicznej.

Machine Learning i Sztuczna inteligencja (AI)

Dzięki naszemu zespołowi zajmującemu się analizą danych i wykorzystaniu naszego analitycznego frameworku opartego o sztuczną inteligencję (AI) pomagamy odkryć wiedzę ukrytą w danych by w oparciu o nią podejmować lepsze decyzje i skuteczniejsze działania biznesowe.

Dzięki algorytmom Machine Learning analizujemy zachowania użytkowników, aby określić ich poziom lojalności, odkryć schematy zachowań i później je przewidywać zapobiegając rezygnacji z usług.
A to dopiero początek.

Nasze rozwiązania FinTech

Platforma Robo Advisory

Platforma Empirica Robo Advisor pozwala doradcom inwestycyjnym na zautomatyzowanie wielu elementów procesu doradczego, co dla użytkownika końcowego podnosi interaktywność i atrakcyjność oferty. Dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, nasz system wspiera doradcę w procesie komunikacji z klientami, pomagając doradcom lepiej zaopiekować się swoimi klientami, a klientom dać poczucie bezpieczeństwa wynikającym z opieki doradcy.

Platforma Algorytmicznego Tradingu

Platforma Handlu Algorytmicznego Empirica to system pozwalający profesjonalnym inwestorom tworzyć, testować i wykonywać algorytmy inwestycyjne na rynkach kapitałowych, walutowych a ostatnio także kryptowalut. Wysoka wydajność i niskie opóźnienia (low latency) czynią nasz system odpowiednim dla wymagających zastosowań w market makingu i arbitrażu. Przeczytaj o naszych rozwiązaniach dla handlu algorytmicznego.

FinTech Software Framework

Nasz  fintechowy Framework przyspiesza proces tworzenia systemów informatycznych wspierających różne rodzaje usług finansowych od 40 do 60 procent. Opiera się na solidnej i skalowalnej architekturze z gotowymi komponentami, które obejmują wiele powszechnie używanych funkcji
z zakresu usług FinTech, takich jak m.in. płatności, bezpieczeństwo, raportowanie, powiadomienia, interfejsy użytkowników oraz zarządzanie dokumentami – wymieniając tylko kilka najważniejszych. Przeczytaj więcej o naszym oprogramowaniu dla branży FinTech.

5 powodów, dla których Empirica jest dla Ciebie odpowiednim partnerem

 • 100% koncentracja na FinTech

  Całkowite ukierunkowanie na technologie finansowe to najważniejsze źródło naszych kompetencji i doświadczenia. Nasz zespół od wielu lat specjalizuje się w projektach z dziedziny fintech i posiada kompetencje techniczne charakterystyczne dla takich projektów jak m.in. bezpieczeństwo i szybkość transakcji, rozproszona i skalowalna architektura, blockchain, algorytmy, zwiększenie wydajności systemów oraz ich ochrona.

 • Międzynarodowa obecność

  Wprowadziliśmy przełomowe produkty i usługi dla najlepszych instytucji finansowych i firm FinTech na całym świecie. Aby lepiej służyć naszym klientom, stworzyliśmy oddziały w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Szwajcarii, a także rozszerzamy działalność na Niemcy i Holandię.

 • Autorski framework FinTech

  Nasi klienci korzystają ze sprawdzonych i przetestowanych komponentów, które są wspólne dla wielu projektów fintechowych i przyspieszają ich rozwój o od 40-60 procent. Dzięki temu mogą skoncentrować się na budowie elementów, które stanowią unikalną przewagę na rynku.

 • R&D i innowacyjne technologie dla FinTech

  Każdego roku inwestujemy ponad 30% naszych przychodów w badania i rozwój. Nasz zespół na bieżąco bada zastosowania w sektorze finansowym szeregu przełomowych technologii jak Blockchain, Sztuczna Inteligencja (AI) czy też Big Data.

 • Wsparcie w całym cyklu życia produktu

  Nasze wsparcie obejmuje wszystkie etapy budowy i życia systemu informatycznego. Od fazy koncepcji i analizy, projektowania architektury oraz implementację aż po wdrożenie i utrzymanie, z naciskiem na dostarczanie wartości biznesowej tak szybko, jak to możliwe.

Tworzymy systemy informatyczne dla:

ico_2
Banków i instytucji finansowych

Wymagania odnośnie analizy dużej ilości danych w czasie rzeczywistym to wyzwania przed jakimi stoją banki, giełdy, regulatorzy i inne instytucje finansowe. Odpowiedzią na te wyzwania są odpowiednie narzędzia informatyczne.

ico_2
Startupów z sektora FinTech

Młodych firm, które podobnie jak my, biorą aktywny udział w przeobrażaniu sektora finansowego, zmieniając jego oblicze dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie narzędzi informatycznych.

ico_1
Funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich

Firm działających na rynkach kapitałowych, które konsekwentnie budują swoją przewagę przez zastosowanie rozwiązań informatycznych wspierających procesy inwestycyjne, kontrolę ryzyka oraz handel algorytmiczny.

Dlaczego instytucje finansowe wybierają nasze rozwiązania?

Na rynkach finansowych nie liczą się zastosowane technologie, ale osiągane dzięki nim wyniki. Większość firm informatycznych gotowych jest podjąć się projektów z dowolnej branży, bez zgłębiania specyfiki działalności klienta. Takim postępowaniem firmy zdradzają, że ważna jest dla nich technologia, a nie wyniki jej zastosowania. W Empirice przyjęliśmy inną filozofię działania – koncentrujemy się wyłącznie na projektach dla branży finansowej. Dzięki tej specjalizacji, po pierwsze – zmniejszamy ryzyko prowadzonych przez nas projektów, a po drugie – tworzone przez nas systemy wyprzedzają to, co jest w stanie stworzyć nasza konkurencja.

Od początku naszej działalności pomogliśmy wielu klientom w rozwoju ich systemów informatycznych. W tym czasie, zbudowaliśmy także zestaw zaawansowanych rozwiązań informatycznych dla funduszy inwestycyjnych i firm asset management, w tym Platformę Empirica-Advisor – kompletne narzędzie robo-advisory, oraz system wspierający handel algorytmiczny – Platformę Algorytmicznego Tradingu.

Są to nowoczesne rozwiązania serwerowe współpracujące ze sobą i automatyzujące proces inwestycyjny. Rozwiązania te ze względu na swoją wydajność oraz skalowalność architektury są jednocześnie najlepszą referencją umiejętności technicznych naszego zespołu.

Nasze najnowsze projekty

100% naszych klientów poleciłoby firmę Empirica innym a także zaprosiłoby nas do kolejnych projektów

GPW-logo_big-1030x243

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

W oparciu o własną Platformę Handlu Algorytmicznego, Empirica zbudowała dla GPW działający w czasie rzeczywistym system wspomagania analizy płynności instrumentów finansowych.

efl-300x90

Europejski Fundusz Leasingowy

Empirica buduje dla EFL nowy system (silnik) do obsługi procesów leasingowych w firmie.

Invest Help

Empirica zbudowała i wdrożyła system wspomagający działalność firmy InvestHelp, start-upu z obszaru robo-advisory.

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Z naszym systemem DM BOŚ jest najszybszym, wielokrotnie nagradzanym graczem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

SwissBorg

W grudniu 2017 r. szwajcarski dostawca usług zarządzania majątkiem rozpoczął proces Initial Coin Offering (ICO). Empirica dostarcza technologicznego wsparcia dla tego procesu.

W czym pomagamy naszym klientom?

Wspieramy firmy z sektora finansowego w ich wewnętrznych projektach dotyczących:

 • budowy i rozbudowy ich własnych systemów informatycznych
 • integracji z zewnętrznymi systemami np. brokerów, rynków zagranicznych
 • implementacji rozbudowanych systemów serwerowych z interfejsami desktopowymi, webowymi i mobilnymi

Na potrzeby zewnętrznego projektu dostarczamy zespół złożony z:

 • programistów, architektów, kierowników projektu
 • quantów, testerów
 • konsultantów funkcjonalnych

Mamy duże doświadczenie także w międzynarodowych projektach. Prowadzimy projekty metodykami agile’owymi (zwinnymi). Komunikujemy się po polsku, angielsku i niemiecku.

Empirica algorithmic trading

Empirica internationally

For our international cutomers we offer trading software development services for capital and cryptocurrency markets. We also help international hedge funds with our low latency Algorithmic Trading Platform, Liquidity Engine – market making software, Robo Advisor – wealth management software and crypto trading bot development.