roboadvisor_logo

Empirica oferuje inteligentną platformę robo advisor. Narzędzie przeznaczone jest dla specjalistów zajmujących się zarządzaniem majątkiem i dysponuje najsilniejszym silnikiem algorytmicznym na rynku, co umożliwia tworzenie zaawansowanych planów inwestycyjnych. Empirica Robo Advisor wykorzystuje sztuczną inteligencję, dając doradcom wyjątkowe rozeznanie w sytuacji inwestycyjnej swoich klientów, co pozwala zwiększyć ich zaangażowania oraz daje pewność, że zostaną z nami na dłużej. Te dwie cechy sprawiają, że Empirica  Robo Advisor jest tak skutecznym narzędziem. Dzięki niemu Twoja oferta będzie wyjątkowa na rynku zarządzania majątkiem.

DLACZEGO POWINIENEŚ ZAUFAĆ NASZEJ TECHNOLOGII ROBO?

 • Wyrafinowana automatyzacja dzięki naszemu wydajnemu silnikowi algorytmicznemu

  Wbudowany silnik algorytmiczny zapewnia pełną automatyzację procesu inwestycyjnego. Został uruchomiony w 2010 r., i od tego czasu poddawany jest ciągłym ulepszeniom tak aby spełniał najwyższe wymagania techniczne. Nasz produkt zdobył zaufanie wiodących domów maklerskich oraz sprawił, że ich praca przynosi wymierne efekty w postaci nagród branżowych i kolejnych pobitych rekordów w dziedzinie inwestycji.

 • Spadek wskaźnika migracji klientów uzyskany przy pomocy sztucznej inteligencji (AI)

  Inteligentne raportowanie i analiza zachowań klientów, przeprowadzona za pomocą algorytmów systemów uczących się, daje pełen zakres możliwości. Jedną z nich jest pomoc w przewidywaniu i zapobieganiu migracji klientów.

 • Pierwsze efekty biznesowe dostrzeżesz bardzo szybko

  Dostawa może wynieść zaledwie 3 tygodnie przy modelu PRIMARY. Korzystamy z możliwości Empirica FinTech Software Framework, aby przyspieszyć rozwój Twojego biznesu o 40-60% w porównaniu do innych modeli.

 • Zaawansowane modele planowania finansowego i oceny ryzyka

  W ramach współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, nieustannie opracowujemy zaawansowane modele planowania finansowego i oceny ryzyka.

 • Szerokie możliwości integracji z zewnętrznymi systemami

  Nasz Robo Advisor gotowy do integracji z zewnętrznymi systemami borkerskimi w Polsce i zagranicą (np. Interactive Brokers), dostawcami danych, a także z wewnętrznymi systemami instytucji finansowych (np. systemy rozliczeniowe a także bankowe).

KOMPONENTY PLATFORMY ROBO-ADVISOR

Panel inwestora

Panel inwestora zapewnia użytkownikowi widok całego portfela inwestycyjnego zamiast selektywnego wglądu w profile poszczególnych produktów finansowych. Daje im możliwość monitorowania portfela w czasie rzeczywistym za pomocą wygodnych narzędzi analitycznych do wizualizacji struktury portfeli (np. podział na typ instrumentu, sektor lub region) oraz parametrów ryzyka. Platforma udostępnia w czasie rzeczywistym informacje o przeprowadzonych działaniach w wybranym okresie.

Odkryj zaawansowane wykresy i diagramy w Panelu Inwestora, zapytaj o prezentację demo, otrzymasz ją w 24 godziny na swojego maila.

Silnik Algorytmiczny

Wyjątkowość Empirica-Advisor związana jest z integracją z Algorithmic Trading Platform, zaawansowanym i kompletnym środowiskiem do tworzenia, testowania i wykonania algorytmów  inwestycyjnych. Platforma została z powodzeniem wdrożona w wielu instytucjach finansowych i spełnia wysokie wymagania techniczne, takie jak wysoka przepustowość (1K msg / sek) i niska latencja (<1ms). Silnik algorytmiczny pozwala na definiowanie własnych algorytmów i wykorzystywanie ich w innych produktach inwestycyjnych bez konieczności wdrażania infrastruktury handlowej. Żaden inny, poza Empirica, producent oprogramowania robo advisor nie oferuje własnej implementacji silnika algorytmicznego. Oprogramowanie jest w pełni otwarte dla integracji z różnymi domami inwestycyjnymi i rynkami. Dowiedz się więcej o Algorithmic Trading Platform od Empirica…

Onboarding inwestora wraz z projekcją celów finansowych

W pełni konfigurowalny, interaktywny kwestionariusz pomaga stworzyć indywidualny profil ryzyka i dopasować do niego odpowiednie strategie inwestycyjne. Profil ryzyka klienta może zostać stworzony na podstawie dostosowanych parametrów określających jego ogólny poziom awersji do ryzyka, oczekiwań użytkowników, celów długoterminowych i sposób podejmowania ważnych decyzji finansowych.

Wizualizacja prognozy działania inwestycyjnego zastosowana w programie Empirica-Advisor angażuje w interakcję dzięki dynamicznym wykresom, dając ogromną przewagę nad tradycyjnymi kwestionariuszami. Umożliwia interaktywne przedstawienie klientowi zależności pomiędzy jego odpowiedziami z kwestionariusza, a profilem ryzyka oraz proponowanymi strategiami inwestycyjnymi i długoterminowymi celami finansowymi. Wykazywanie klientom ich przyszłych zysków i udostępnienie interaktywnych narzędzi do zrozumienia wpływu, to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania w realizację proponowanych strategii inwestycyjnych i pozyskanie klientów na dłuższy czas i pewność, że nie zmienią swoich decyzji inwestycyjnych w pierwszym okresie pogorszenia się sytuacji na rynku.

Alokacja aktywów i zbilansowanie portfela inwestycyjnego

Alokacja aktywów klientów na różne instrumenty finansowe powinna być adekwatna do profilu ryzyka użytkownika i realizować długoterminową strategię inwestycyjną. Empirica-Advisor pozwala użytkownikowi zautomatyzować alokację aktywów przy użyciu zindywidualizowanych algorytmów inwestycyjnych. Zautomatyzowanie optymalizacji portfela inwestycyjnego jest ważną funkcją usługi robo-doradcy. W Empirica-Advisor można ustawić automatyczny rebalancing oraz wymaganą częstotliwość dla indywidualnego użytkownika i jego portfela. Mechanizm bilansowania jest zaimplementowany do silnika algorytmicznego, dzięki czemu jego logika może być w pełni dostosowana do wymogów zarządzania aktywami.

Konsola administrowania/Panel kontrolny

Konsola administrowania oferuje pełną gamę narzędzi do monitorowania i zarządzania portfelami inwestorów. Pulpit Empirica-Advisor umożliwia użytkownikowi śledzenie i analizowanie zachowani klientów i reagowanie, jeśli zamierzają zmienić lub zrezygnować z ustalonej strategii inwestycyjnej. Administrator uzyskuje wszystkie potrzebne narzędzia do sprawnego komunikowania się z inwestorami – automatyczne i ręczne powiadomienia, e-maile, smsy oraz alerty. Zarządca aktywów otrzymuje wgląd w wyniki poszczególnych portfeli, a także nadzór nad całością zarządzanych zasobów. Integracja z zewnętrznymi systemami jak m.in. dostawcami danych rynkowych oraz brokerami jest również kontrolowane z konsoli administrowania.

Analiza behawioralna wspierana przez AI

Funkcjonalność analizy behawioralnej Empirica-Advisor, wspierana przez sztuczną inteligencję (AI) i systemy uczące się (machine learning), pozwala użytkownikowi pogłębiać zrozumienie zachowań klientów, przewidzieć ich reakcje i wpływać na proces podejmowania decyzji. Dzięki analizie behawioralnej można reagować z wyprzedzeniem, jeśli zachowanie klienta w połączeniu z sytuacją na rynku i innymi czynnikami wskazuje, że istnieje duże prawdopodobieństwo jego utraty. Śledzenie wszystkich działań klientów, analizowanie ich, znajdowanie wspólnych wzorców w ogromnych ilościach danych, tworzenie prognoz i oferowanie unikalnych informacji dostarcza potężnego narzędzia, które wcześniej nie było dostępne dla specjalistów zarządzających majątkiem.

Proces wdrażania podstawowego modelu Robo-Advisor

Cyfrowa transformacja zarządzania majątkiem po zaledwie 3 tygodniach

ZACZYNAMY

Najpierw sprawdź prezentację demo i przekonaj się, jak Empirica Advisor popchnie Twój biznes do przodu. To tylko 3 kroki do pełnego wdrożenia procesu:

 • 1. Prosta licencja i przejrzysta płatność

  Zapoznaj się ze specyfikacją platformy. Podpisz naszą umowę licencyjną. Jednorazowa wpłata za rok usługi, żadnych ukrytych kosztów.

 • 2. Personalizacja/Dostosowanie do potrzeb użytkownika

  Dostosujemy wygląd twojego Robo-doradcy z brandingiem Twojej firmy, przygotowujemy formularz wdrożeniowy i skonfigurujemy go zgodnie z Twoimi procesami profilowania klienta, co pozwoli Ci wygenerować dla niego najlepsze portfele.

 • 3. Gotowy do startu

  Gratulacje! Po 3 tygodniach możesz rozpocząć. Od teraz większość Twoich działań biznesowych jest cyfrowa, a Twój zespół ma więcej czasu na skupienie się na pozyskiwaniu nowych klientów. Tymczasem obecni klienci są bardziej zaangażowani w samodzielne planowanie i sprawdzanie swoich portfolio w czasie rzeczywistym.

PRZYSZŁE USPRAWNIENIA I UTRZYMANIE

Jesteśmy i będziemy odpowiedzialni za dalszy rozwój systemu, tak by Twoja oferta robo na lata została najbardziej konkurencyjnym produktem na rynku.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Nie, Empirica nie zapewnia porad inwestycyjnych. Empirica jest sprzedawcą w pełni zautomatyzowanej platformy robo-advisor – rozwiązania informatycznego dla menedżerów ds. zarządzania majątkiem, oferowanych w SaaS lub jako oprogramowanie lokalne w siedzibie firmy.

To zależy od modelu biznesowego produktu. Zaczynamy od ujednolicenia platformy z materiałami brandingowymi Twojej firmy (logo, palety kolorów, układy grafik), ale oferujemy też pełen zakres dostosowywania, np. wdrażanie unikalnych strategii handlowych. Nasza platforma jest czymś więcej niż tylko rozwiązaniem z zakresu Białej Etykiety. Może być w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb. W naszym podejściu doradcy finansowi lub zarządzający majątkiem wybierają filozofię inwestycyjną, a my wdrażamy ją do naszej platformy.

Możesz wybrać dowolną unikatową strategię algorytmiczną przy użyciu naszego Interfejsu Programowania Aplikacji i wdrożyć ją w naszej platformie lub pozwolić, aby nasz zespół zrobił to za Ciebie. Daje to możliwość stosowania najbardziej wyrafinowanych algorytmów i pozwala odróżnić się na rynku od innych programów doradczych z kategorii robo-doradców. Nasza platforma zawiera kilka podstawowych strategii alokacji aktywów i oferuje pełen zakres narzędzi do testowania.

Tak, Empirica Advisor jest w pełni kompatybilny z zewnętrznymi systemami i infrastrukturą. Nasz zespół ma bogate doświadczenie i głęboką wiedzę na temat integracji złożonych systemów zdobytą podczas realizacji innych, głównie instytucjonalnych, projektach FinTech.

Absolutnie nie, Empirica dba o to, aby nie uzyskiwać dostępu do prywatności swoich klientów, ich planów finansowych i innych poufnych materiałów.

Najpierw wybierz wersję preferowanego produktu z modeli biznesowych Empirica-Advisor i poproś o prezentację demonstracyjną. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź i informację o kolejnych krokach, m.in. o tym jak przejść przez prezentację online. Po zapoznaniu się z opisem Empirica-Advisor, uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania, możesz podjąć decyzję. Jeśli zdecydujesz się na zakup systemu, przy modelu Podstawowym, dostarczymy Ci podpisaną (przez nas) umowę licencyjną i spersonalizujemy platformę w ciągu 3 tygodni. Po tym czasie będziesz mógł rozpocząć rejestrację swoich klientów. Bardziej zaawansowane modele wymagają więcej informacji z Twojej strony, aby przygotować spersonalizowanego projektu. Przedstawimy kolejne kroki dotyczące procesu wdrażania podczas prezentacji demo.

Na całym świecie. Ze względu na różnice regulacyjne w różnych krajach nasz system ma wbudowane mechanizmy, które pozwalają spełnić wymagania prawne. Daj nam znać, jeśli masz pytania dotyczące przepisów i regulacji w Twoim kraju.

Otwarte mechanizmy komunikacji stosowane na poziomie architektury i API pozwalają na łączenie się z dowolnym domem maklerskim, depozytariuszem lub źródłem danych w maksymalnie 2 tygodnie. Daj nam znać w procesie dostosowywania systemu o Twoich wymagań w tej dziedzinie, a my udzielimy szczegółowych odpowiedzi oraz określimy termin wykonania.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Rewolucja cyfrowa i oprogramowanie Robo-advisor w zarządzaniu majątkiem

Branża usług finansowych podlega przesunięciu sejsmicznemu, a automatyzacja wprowadzona przez robo-doradców jest częścią tej zmiany. Najbliższe 5 lat najprawdopodobniej odmienią krajobraz w branży menedżerów do spraw zarządzania majątkiem. Doradcy finansowi muszą brać pod uwagę nowe modele technologiczne, zarówno dotyczące robo-doradców jak i rozwiązań hybrydowych, które pomagają w zarządzaniu i rozwijaniu ich działalności oraz dają możliwość bieżącego śledzenia najnowszych rozwiązań w branży. Zarówno fin-techowe startupy, jak i tradycyjni zarządzający aktywami managerowie skupiają się na cyfrowych i zautomatyzowanych rozwiązaniach inwestycyjnych, aby odpowiedzieć na rosnące oczekiwania inwestorów i stawić czoła poważnym wyzwaniom stojącym przed branżą, np. naciskom na obniżanie opłat i zmianie pokoleniowej. Są to ważne doświadczenia i tematy dotyczące projektu robo-advisors i wdrażania platform algorytmicznych, którymi chcielibyśmy się podzielić i o których chcemy rozmawiać. “Michał Różański, Prezes Empirica S.A.

Reasons for asset managers to implement robo advisor software

The disruptive changes introduced by FinTech companies bring…

TOP trends and challenges in wealth management

Robo-Advice is not about tomorrow anymore. It’s about today. A…

How traditional asset managers GO ROBO. Omnichannel advice and hybrid robos.

As the robo-advice industry grows it is attracting the attention…

How technology influences asset and wealth management

Future growth in assets under management (AUM) seems to be closely…

Jeśli planujesz rozwijać swoją firmę przy pomocy platformy Robo-advisor rozwiązaniem, poproś o wersję demo.